העמותה למען הקשיש כפר סבא

ברירת-מחדל  |  

קישור לפייסבוק
קישור למרכז יום
קישור לשירותי עזר לקשיש ש.ע.ל
קישור לקהילה תומכת
קישור למשפחות חולי אלצהיימר
קישור לבית חם
קישור למועדון ניצולי שואה
קישור לגימלתון
קישור לפרויקטים נוספים


 
 תמיכה וטיפול במשפחות של חולי אלצהיימר ודמנציה
 
ביולי 2007 החלה בכפר סבא פעילות שמטרתה סייע למשפחות המטפלות בחולי אלצהיימר ומחלות דמנטיות אחרות. הפעילות מופעלת ע"י העמותה למען הקשיש כ"ס ועמותת "עמדא" (עמותה לחולי דמנציה, אלצהיימר ומחלות דומות בישראל) ובשיתוף אגף הרווחה בעיריית כ"ס.

הפעילות כוללת פגישה, אחת לחודש, של קבוצת תמיכה לבני המשפחה המטפלים בחולים ; ופעם בחודשיים מתקיימת הרצאה ע"י אנשי מקצוע העוסקות בטיפול היומיומי בחולים ובהיבטים שונים של המחלות הדמנטיות. 
 
  
 
קבוצת התמיכה נפגשת כאמור אחת לחודש (בכל יום שלישי הראשון של החודש), משתתפים בה בנים/בנות וכן בני/בנות זוג של החולים הדמנטים. במהלך הפגישה מעלים המשתתפים את הבעיות והקשיים בהם הם נתקלים בטיפול היומיומי בבני משפחתם החולים. הם מקבלים פתרונות ו/או רעיונות להתמודדויות השונות מחברי הקבוצה עצמה או מהצוות המנחה ומלווה את הקבוצה. המשתתפים בקבוצה תומכים ומסייעים זה לזה.
 
אחת לחודשיים אנו מקיימים הרצאה ע"י אנשי מקצוע בנושאים הנוגעים לקשיים הרבים של ההתמודדות היומיומית עם החולים הדמנטים. בין המרצים היו: ד"ר ערד קודש, פסיכוגריאטר, שהרצה על המחלות הדמנטיות, גב' דפנה גולן-שמש, עו"ס מנהלת בתי אבות "בית האופרה" ו"בית השמש", שהרצתה על הקשיים של החולים הדמנטים ונתנה פתרונות לצורך הקלה על ההתמודדות היומיומית של המטפלים עם החולים, עו"ד אלי פוראס שהעביר הרצאה בנושא אפוטרופסות, זכויות החולים , העסקת עובדים זרים ועוד.
את הפעילות מרכזת בהתנדבות עובדת העמותה למען הקשיש כ"ס. את הקבוצה מלווים בהנחיה ובהכוונה מקצועית, חברת הנהלת העמותה למען הקשיש, וחבר הנהלת עמותת עמדא, מתנדבים גם הם.

בחודש זה יתקייים מפגש בנושא:
התמודדות המשפחה עם חולה הסובל ממחלה דמנטית.
סביון עמותה למען האזרח הוותיק כפר סבא, מקיימת מפגשים של בני משפחות המטפלים 
בחולה הסובל ממחלה דמנטית.
 
 
המפגש  הבא יתקיים ביום שלישי 04/08/2015                                              
בשעה 19:00-20:30        
מרכז יום  לקשיש כפר-סבא תל-חי 4                                                    
     
 
בימים אלה אנו מתכוונים להרחיב את בתחומים הבאים: פעילות לבריאות, באמצעות ערכה מקצועית ייחודית להפעלתם של אנשים הסובלים מירידה בזיכרון, וקבוצה לחולים ובני/בנות זוגם.

צור קשר
 
קבוצת התמיכה למשפחות של חולי אלצהיימר, רכזת אלינה: 09-7675001   09-7945108
העמותה למען הקשיש - כפר-סבא         רחוב תל-חי 4, מיקוד 44456            טלפון משרדים: 7676452 - 09            פקס: 7667924 - 09

 

טורנט - עיצוב אתרים